Jdi na obsah Jdi na menu

LEKCE Z RYCHLOSTI A NASAZENÍ

2. 6. 2015

V předposledním utkání sezóny jsme se střetli s vedoucím celkem soutěže Spartou. Od úvodního hvizdu bylo zřejmé, že se jedná o nejlepší tým, jaký proti nám v sezóně nastoupil. Svou agresivitou, důrazem a vysokým tempem nás hned od začátku zatlačil na obou hřištích a naši golmani museli předvádět jeden zákrok za druhým. Zvláště Maty Vágner v prvním poločase předvedl několik velmi vydařených robinsonád. Ani to nás však neuchránilo od nelichotivého poločasového výsledku 0:7 (????). Během druhého poločasu jsme si již na vysoké tempo zvykli a byli jsme obstojnějším soupeřem než v poločase prvním. Tu a tam se nám začaly dařit ofenzivní akce a více jsme se dostávali do zakončení. V útoku se začal prosazovat T. Jirák, který svým důrazem a rychlostí nemile zlobil obránce Sparty. Výsledkem zlepšené hry ve druhé půli byly 2 góly na jednom hřišti a 1 branka na hřišti druhém, a to po ukázkovém vyřešení brejkové situace 3:2 a  následném zakončení Dominika Šmerdy. Sparta nás v nedělním utkání neporazila 13:3 svou technickou vyspělostí, ale již výše zmíněným důrazem, rychlostí a vysokým tempem. Z toho pro nás plyne ponaučení, že pokud budeme zarputilejší a víc přísnější sami na sebe, budeme schopni sehrát vyrovnaná utkání i s těmi nejlepšími.
Autor : Tomáš Zajíček