Jdi na obsah Jdi na menu

STŘÍBRO NA CESTU DO ŠKOLY

3. 9. 2010
Střídavě oblačno bylo 30.8. na hřišti Motorletu Barrandov jak z pohledu meteorologa tak z pohledu Tempáckého fanouška. Přes hrozby médii spadlo dešťových kapek jen málo a tak si účastníci turnaje mohli nerušeně užívat hry s mičudou. Naše 2003 nastoupili v novém modelu hry 4 + 1 a měli si postupně osvojovat strategii tohoto uskupení.
            Rozjezdové utkání proti Meteoru nabralo spád hned v první minutě, kdy Matyáš Havlíček těsně minul soupeřovu bránu. V páté minutě už podobná akce Dana Michla a Matyáše Havlíčka skončila úspěchem a Tempo vedlo 1 : 0. Naším druhým střelcem byl Petr Hodouš. Třetí bod zajistil opět hrot naší první „pětky“ Dany Michl ( as.) a Maty Havlíček.     4 : 1 padlo z kopačky Danouše Michla za pohotové nahrávky Vojty Pance a závěrečný gól patří Sebíkovi Lingovi ( asist.Dan Michl ).První zápas byl příhodnou rozcvičkou, kluci ani chvíli nezaváhali a potvrzením naší herní převahy je i konečný výsledek 5 : 1.
            Motorlet Jinonice prověřil v počátku hry našeho brankaře a během dvou minut jsme prohrávali 2 : 0. Smolný začátek naštěstí prorazil krásnou sólovkou Patrik Bešťák( 2 : 1 ) Vyrovnávací míč patří Petrovi Hodoušovi a poté parádní hattrick Danyho Michla pomohl k pěknému 5 : 3 pro naše barvy. Závěr skoro osudově převzal opět Patrik Bešťák a dotáhl naší výhru na konečných 6 : 3. Jak vypadaly první minuty utkání bledě, tak závěr byl radostný. Kluci zápas nevzdali a jejich aktivnost a bojovnost přinesla zasloužený výsledek.        Utrpení nás čekalo v podání zápasu se Slávií Praha. Rychlý výpad a odvážné střely soupeřů přinesly během pár minut prohru 2 : 0, ale oproti předchozímu zápasu nepřišlo ono zázračné probuzení, ale přicházel větší a větší propad. Záchranou nebyl ani jindy„ pevný „ Vojta Panc. Matyáš Vágner vypadal v bráně bezradně a dělal osudové chyby. Útočníci se o míč neprali a po hřišti jako by běhal duch odevzdání a prohry. Ostudná prohra 8 : 0 mluví za vše.
            S malými obavami, jestli tohle už budou kluci hrát po zbytek turnaje, začal předposlední match proti Motorletu Barrandov. Naštěstí kluci jako by si chtěli spravit chutˇ ,vyhráli nakonec 6 : 0 a překonali svou krizovou chvilku. Porazitelem motorletského gólmana byl 3 x Dan Michl, 2 x Vojta Panc, 1 x Maty Havlíček.
            Závěr patřil zápasu proti FC Admira. Rychlý nadějný gól zařídil Sebastian Ling a poté ho rychle následoval Matyáš Havlíček. 2 : 0 dodávalo větší jistoty i našemu gólmanovi, který konečně vylézal z brány, rozehrával a lépe četl svou herní roli. Vsítění do naší brány a stav 2 : 1 opět přinesl obavy ze zvratu zápasu. Na chvíli nás mohl uklidnit Petr Hodouš zajištěním třetího gólu. Dvoubodový náskok ale nevydržel dlouho a snížení soupeřem na 3 : 2 bylo jak houpání na houpačce. Závěr k naší velké radosti kluci odehráli s nadhledem, soupeř už nedostal šanci vstřelit gól a celkový stav 6 : 2 byl velmi pěkný. Poslední a čtvrtý gól zápasu patřil Danečkovi M. a předposlední si nadělil Sebík L.
V celkovém pořadí turnaje obsadili naši hráči MPB výborné druhé místo.
Tempo : Matyáš Vágner, Matyáš Havlíček, Daniel Michl, Sebastian Ling, Petr Hodouš,  Vojta Panc, Bešťák Patrik, Ondra Filip, Filip Snížek
Autor: Sylva Lingová