Jdi na obsah Jdi na menu

NA ÚVOD VÝHRA

29. 3. 2011

Rozjezd sezóny začal zápasem proti týmu FC Admira Praha. Změna času a nedělní ranní vstávání bylo znát především na prvních minutách utkání, u některých hráčů setrvávalo až do minut posledních. Každopádně ale tendence byla vzrůstající a především třetí duel obou týmu se hrál „ opravdu kvalitní fotbal“.
            Jak pravidla soutěže nařizují, vytvořili jsme dva týmy a dvě herní plochy, rozhodčí dozoroval tři patnáctiminutové zápasy.
MPB „ první tým “ byl tentokrát ve složení : Milan Mudra, Pavel Krýda, Vojta Panc, Jan Schobl, Daniel Michl, Sebastian Ling.
První zápas jsme zakončili remízou 3 : 3, za což jsme byli i rádi, neboť prvních pět minut hry vypadalo, že bude hůř. Malou záchranou byl v tomto zápase Sebastian Ling, který podával stabilní výkon a byl u všech tří našich gólů.
V druhé herní části jsme pomalu začali dokazovat naši herní převahu, byť jsme z pole odešli s těsnou výhrou 2 : 3, soupeře jsme tlačili a především Vojta Panc s Pavlíkem Krýdou ukazovali své mistrovské dovednosti.
Třetí a závěrečná „ patnáctka “ byla stále důkazem dobrého, stabilního výkonu všech hráčů. Bonbónkem navíc , který se hned zobrazil na čísle výsledku, bylo přející štěstí našeho útočníka Danyho Michla, který nasázel ve čtyřech minutách čtyři góly. ( 6 : 1 )

Druhý tým nastoupil ve složení: Matyáš Vágner, Marek Ondič, Ondra Filip, Filip Snížek, Patrik Bešťák, Tomáš Ulihrach a Matyáš Havlíček.
První část začala – jako tradičně - pomalejším rozjezdem, ale brzy se kluci dostali do tempa. Vypracovali si několik příležitostí, ze kterých mohli skórovat, ale žádnou bohužel nevyužili. Soupeř měl více štěstí a v 9. minutě skóroval – 0 : 1. A stejným výsledkem skončila i první část.
Na druhou část se kluci přesunuli na vedlejší hřiště. Do hry vstoupili o poznání svižněji, byla na nich vidět snaha dát si gól. V 5. minutě nahrál Páťa Ulimu a rázem jsme vedli 1:0. Za 2 minuty jsme měli obrovskou šanci skóre zvýšit - soupeřův brankář chytil „malou domů“ do ruky a byla nařízena penalta. Ačkoli trenér Martin z plných plic křičel na Ondru, aby šel penaltu kopnout, jeho hlas v divácké vřavě zanikl. Na penaltu se rozběhl Patrik, ale bohužel přestřelil. Soupeř pak několikrát zahrozil před naší bránou, ale nás podržel výborně chytající Matyáš. Skóre se nezměnilo – druhou část jsme vyhráli 1:0.
Do třetí části kluci „vlítli“ povzbuzeni předešlou výhrou, tlačili soupeře, dostávali se do šancí. V polovině utkání měli krátce po sobě příležitosti Ondra (přímý kop) a Mára (sám před bránou), ale bohužel ani jeden neproměnil. A jak se říká: nedáš – dostaneš, v 11. minutě prohráváme 0:1. Soupeř měl pak ještě v závěru obrovskou šanci zvýšit, ale Matyáš v bráně doslova čaroval. I v této části padl pouze 1 gól– žel do naší sítě. Konečný stav 0:1.

Závěrem mi nedá malý dovětek v podobě poděkování všem našim i admiráckým fanouškům, že jsme zachovali klid a mír po celou dobu našeho přátelského utkání.

Autorky: Katka Pancová