Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZBYTEČNÝ RESPEKT NA ADMIŘE

9. 9. 2010
Úterý 7.9.2010 rozšířilo naše tréninkové pole zápasem proti FK Admira, šlo o první zápas v soutěži, kterou letos začínáme. Hned v kabinách nás čekalo malé překvapení, neboť jsme se dozvěděli, že naši soupeři jsou všichni starší, narození v roce 2002. Trochu nám vrtalo hlavou, proč se s námi Admiráčtí vrstevníci z 2003 nechtějí utkat,zejména když jako důvod přeložení utkání byla účast Admiry na turnaji v Ústí ,který byl pro ročník 2003 (Slovy Zdeňka Svěráka z jedné z jeho her " Až  zase budu příště o něco požádán tak se Vám na to opravdu ,ale opravdu vys...). My  jsme to brali jako příležitost poměřit naše sportovní síly a poznat nový tým.
            Jak pravidla soutěže nařizují, postavila se proti sobě na dvou hřištích dvě družstva. Tým č. 1 : Patrik Bešťák, Sebastian Ling, Petr Hodouš, Filip Snížek, Ondřej Filip, Milan Mudra, Tomáš Hradil. Tým č. 2 : Matyáš Vágner, Matyáš Havlíček, Daniel Michl, Pavel Krýda, Vojta Panc, Tomáš Ulihrach, Marek Ondič. Herní doba byla rozdělena na třikrát patnáct minut.
            První tým začal svou „ patnáctku “ prohrou 2 : 0. Soupeř měl jednoznačnou herní převahu, naši kluci se zmohli na první pěknou akci až ve dvanácté minutě. Celkově chyběly nahrávky a spolupráce našich fotbalových borců byla na bodu mrazu. Druhý zápas prvního týmu začal slibně, v jeho první minutě překonal , za pomoci Péťy Hodouše, gólmana Sebastian Ling. Rychlé vyrovnání a soupeřova smršť pak zaplnila následujících šest minut. Velký tlak a padání míčů do naší sítě lámalo sebevědomí našim hráčům, nemilým završením byl i vlastní gól Filipa Snížka. Zmírnění naší prohry ( na konečných 6 : 2 ) zachránila pak až dvojice Petr Hodouš -Sebastian Ling. V posledním zápase tohoto týmu došlo k menšímu zlepšení týmové koordinace, zástupci naší MPB se stávali těžším soupeřem a byť není konečný výsledek o moc jiný, dalo se kluky za zlepšení ve hře určitě pochválit. Střelcem našich dvou gólů byl Sebík Ling ( asistence Filip Snížek ) a Petr Hodouš ( asistence Sebastian Ling, výsledek utkání byl 2 :5 pro FK Admira. K malému zhodnocení je potřeba říct, že se nám snad ještě do srdce nevryl model hry 4 + 1 a kluci si s ním nevědí rady. Chybou je, že na poli nebyly nahrávky, jedinou spolupracující dvojicí u prvního týmu snad byl jen Petr Hodouš a Sebastian Ling, kteří táhli celý tým. Obránci často chybovali ve zpracování míče, z jejich nohou většinou přišel aut a odkopávka. Škoda bylo i potenciálu Tomáše Hradila, který zabral v útoku až v poslední patnáctiminutovce, byť by měl na víc.
            Druhé týmové uskupení se postavilo soupeři s našimi jistotami - s brankařem Matyášem Vágnerem, v útoku s Dany Michlem a v obraně s Vojtou Pancem  a klukům trvalo než se vypořádali se svojí vlastní bojácností a rychle po začátku inkasovali branky. Vázla zejména rozehrávka a i pohyb bez míče jsme marně u našich borců hledali. Tak až v poslední minutě předvedli jednu pohlednou kombinační akci a byl z toho alespoň čestný úspěch na závěr první třetiny. Do druhé třetiny jsme vstoupili o trochu lépe a ujali jsme se vedení což kluky povzbudilo, ale k naší smůle vázla rozehra ze zadních pozic a tak jsme soupeři dost usnadnili otočení skóre . Do poslední třetiny  po dost důrazné přestávkové domluvě jsme vletěli jako tým politý živou vodou . Najednou šlo v klidu rozehrát i aktivita útočníků se zlepšila z čehož pramenilo rychlé vedení 3:0 . Pak soupeř snížil ,ale kluci se nedali a tak se na ukazateli skóre objevilo 5:2 v náš prospěch. Škoda , že jsme takto nehráli od začátku.
 
První zápas 5 : 1 ( gól Ondič asistence Michl )
Druhý zápas 5 : 1 (  gól Michl asistence Panc )
Třetí zápas 2 : 5    ( gól Havlíček           Michl )
                                gól Michl  
                                gól Michl               Panc
                                gól Ondič              Michl
                                gól Ondič             Michl
 
Celkový výsledek 25 : 11
Autor :Sylva Lingová