Jdi na obsah Jdi na menu
 


TEMPODEN TENTOKRÁT NA ČAFCE

22. 6. 2010

 

Závěrečný turnaj Mini cupu – Tempo
 
V neděli 20.6.09 jsme se sešli na závěrečném turnaji Mini cupu 2009/2010.(hrálo se 1x13 minut).
Jelikož šlo o poslední akci této úspěšné sezóny a čekají nás prázdniny, všichni si přijeli tento den náležitě užít. Nechyběly vuvuzely, řehtačky,  pěkné počasí  taky dorazilo  a tak se mohlo začít. Na tomto turnaji jsme měli dva týmy. Nazvané dle zvyku A a B.(ne dle výkonnosti)
TempoAAdmira 1:0
V prvním zápase nás čekalo odvetné utkání z posledního kola  dlouhodobé soutěže proti silné Admiře. A byl to trochu šťastný zápas. Hra se odehrávala střídavě před oběma brankami , ale bez vyložených brankových příležitostí. Když  to vypadalo , že se rozejdeme smírně tak těsně před koncem sebral Dan Michl soupeři balón a při pokusu vystřelit ho soupeř fauloval a protože se toto odehrálo v pokutovém území tak rozhodčí nařídil penaltu , kterou Vojta Panc s přehledem proměnil a tak jsme trochu šťastně zvítězili 1:0.
TempoBBohemians1905 0:1
V prvním zápase nás čekal těžký soupeř z Bohemians 1905. A byl to trochu nešťastný zápas.
Kluci bojovali, postavili zeď na středu hřiště a nebojácně vyráželi před soupeřovu branku, ale
nakonec se radoval soupeř. Ve 3.minutě, když se jedinkrát za celý zápas dostali k naší brance a kopali rohový kop, tak ten, výborně zahraný, proměnili ve vítězný gól. 0:1.
 
Pauzu mezi dalším zápasem si někteří kluci zpestřili soutěží v nožičkách, kdy Filip Vrla se probojoval až do finálového rozstřelu , který nezvládl asi podle svých představ a tak skončil na výborném 2. místě.
 
TempoABenešov  1:0
Po výhře nad Admirou se kluci s velkou chutí pustili i do Benešova a od začátku to byl souboj našich střelců s výborným brankářem Benešova. A tak jsme zahazovali šance jak na běžícím pásu. Až z jedné nenápadné akce se Dan Michl ocitl před brankářem a jemným dotekem poslal míč podle vyběhnuvšího brankáře a míč se dokutálel do branky. tak jsme zaslouženě zvítězili 1:0.
TempoBMotorlet 1:0
V dalším zápase nás čekal Motorlet. A byl to zápas v podobném stylu, ale s veselým koncem.
Kluci opět nepouštěli soupeře do šancí a díky Petrovi Hodoušovi a Matyášovi Havlíčkovi
neustále atakovali protivníkovu branku. Tento tlak byl korunován zahráváním jednoho z mnoha rohových kopů, kdy ten perfektně kopnutým Petrem Hodoušem  gólově zakončil Filip Snížek. 1:0.
 
Druhou přestávku si opět někteří zpříjemnili, a to soutěží ve slalomu s míčem. A tady se zadařilo všem Tempákům , kdy mezi posledními 4 byli hned 3.  Nejvíce se dařilo Michalovi Michlíkovi, který skončil na 2.místě, když vítězný hráč Bohemians 1905 byl opravdu skvělý.
 
TempoASJM  2:0
Poslední soupeřem ve skupině bylo Sportovní Jižní Město . Kluci vletěli do utkání jako uragán a po dvou brankách Dana Michla se rychle ujali vedení 2:0. Rychlé vedení kluky tak nějak uspokojilo, že po zbytek zápasu hráli tak na půl plynu a myšlenkami byli asi již na další přestávkové soutěži.  
TempoBHorníMěcholupy 1:0
V posledním zápase ve skupině jsme nastoupili proti Horním Měcholupům. A byl to zápas jak přes kopírák. Zeď u středu hřiště, ze které jsme vyráželi do rychlých protiútoků, kde soupeř, o něco pomalejší, kluky kosil jak jarní kvítí. I když to kluky určitě bolelo, nevzdávali to, neboť nám to dávalo možnosti trestných kopů. A ty jsou naše silná stránka, jak ukázal v 9.minutě Petr Hodouš, kdy nádhernou „bombou pod víko“ upravil na konečných 1:0.
 

Ve třetí přestávce soutěžili kluci v přesnosti střelby. A zde se absolutním vítězem stal se svými golfově přesnými kopy Tempák  Michal Michlík.

 

TempoBTempoA 0:1
V boji o finále nás čekal vítěz druhé skupiny a tím bylo Tempo A, a tudíž bratrovražedný boj.
A tyto zápasy bývají pro většinu kluků spíše takové přáteláčky se známými tvářemi, než boj o vítězství. Nebo snad podvědomá obava z „Áčka“, kdy kluci, neznajíc Járu Cimrmana kde „A,B“ znamená pro orientaci čistě rozlišovací označení a nikoliv kvalitu,hráli jak spící panenky. Vyčníval snad jen Ondra Filip, který soupeřovy útočníky doháněl k šílenství. A tak po zahraném rohu a střele na bránu, kterou nešťastně přizvedl Filip Snížek jsme prohráli 0:1
 
TempoATempoB 1:0
V boji o finále nás čekal vítěz druhé skupiny a tím bylo Tempo B, a tudíž bratrovražedný boj.
A tyto zápasy bývají pro většinu kluků spíše takové přáteláčky se známými tvářemi, než boj o vítězství. Kluci překvapivě na „Béčko“ vlétli a nastěhovali se na jeho polovnu hřiště. Zde byl však velkým vládcem Ondra Filip a našim útočníkům toho moc nepovolil až na pár rohových kopů. A tak po skvěle zahraném rohu a vystřelil Ládík Ruňanin a jeho střelu nešťastně přizvedl Filip Snížek a tak jsme vyhráli 1:0
 
TempoBBohemians1905 1:1  2:0p.k.
Je to zajímavé, ale v boji o 3.místo s Bohemians 1905 už jsme byli zase to staré dobré Tempo.
Kluci jezdili jak kybernetické myšky, nenechali soupeře vydechnout, a tak po úniku Matyáše Havlíčka jsme měli možnost kopat roh. A ten zahrál Petr Hodouš tak perfektně, že se od klubka hráčů odrazil do branky. 1:0. Když už to vypadalo na poklidné dohrání, začala infarktová část . Soupeř nás zatlačil před naší bránu a začal si trénovat rohové kopy. A tak se taky zapojil do hry dnes chytající Patrik Bešťák, který si do té doby snad nesáhl na míč. Ale byl tak trochu jak Dr. Jekkyl a Mr. Hyde. Když bravurně chytil soupeřovu střelu hned mu ji z výkopu vrátil přímo na nohu, aby si to mohli celé znova zopakovat. A tak  soupeř po jednom z rohů v poslední minutě vyrovnal na 1:1 a šlo se na penalty.
A při těch se vyznamenali tři naši borci. A to Petr Hodouš a Ondra Filip v pozicích střelců, kteří nekompromisně zavěsili, a Patrik Bešťák, který výtečně chytil druhou penaltu a mohli jsme slavit BRONZ.
 
TempoAAdmira 1:0
Ve finále nás čekal náš dnešní úvodní soupeř Admira. Jelikož jsme měli jen dva hráče na střídání, což byla daň za dvě družstva v turnaji, tak jsme měli obavy o to jak vydržíme se silami proti soupeři který mohl střídat dvě sedmičky.  Z počátku opatrná hra se během chvíle změnila v pěknou podívanou hodnou finálového utkání. Admira se snažila nátlakovou hrou protlačit míč do naší branky a my jsme její obranu zaměstnávali rychlými protiútoky. Kde zejména  Dan Michl proháněl soupeřovi obránce , házel auty ,přihrával a neustále ohrožoval soupeřovu svatyni. Skvělou práci ve středu pole odváděl motor naší zálohy Sebík Ling  a soupeřovi útočníky zastavoval zejména „Skála“ Vojta Panc. A tak jsme se po jednom úniku dostali díky Danovi do vedení 1:0. a nemuselo zůstat jen u toho. Dan trefil  tyč a ještě  předložil tutovku Sebíkovi , kterému už nezbyli síli na kvalitní zakončení. Tak jsme po zásluze vzhráli 1:0 a mohli jsme slavit ZLATO.
 
V závěrečném vyhlášení byli vyhlášeni nejlepším brankářem celého MINI CUPu  Matyáš Vágner a nejlepším střelcem celého MINI CUPu  Daniel Michl . Oboje individuální  ocenění je dalším oceněním celého našeho týmu
 
A tak malé shrnutí na závěr. Myslím si, že si všichni dnešní den báječně užili. Kluci zaslouží za předvedené výkony maximální uznání, neboť každý se snažil dle svých možností pomoci mužstvu jak nejlépe dovede, za což si domů odnesli nejen dvě medaile a nový balón, ale i krásné vzpomínky, z kterých mohou čerpat po dobu prázdnin.  A tak jedinou malou kaňkou dnešního dne bylo to, že grilované klobásy došly už v 15.30 hod. Ale to už je z jiného soudku.
 
Sestava  Patrik Bešťák, Petr Hodouš,Filip Snížek, Matyáš Havlíček, Ondra Filip, Lukáš Radimský  , Michal Michlík, Filip Vrla,Michal Škach, Marek Ondič, Matyáš Vágner, Vojta Panc, Tomáš Hradil,
Tomáš Ulihrach, Milan Mudra, Pavel Krýda, Sebastian Ling, Ladislav Ruňanin, Tomáš Klíma, Daniel Michl.
 
Sportu zdar a fotbalu zvlášť.
Zbyněk Radimský a Lukáš Michl