Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z METEORU S BRONZEM

29. 9. 2009
V pondělí 28.9. se hráči MPC zúčastnili turnaje na hřišti FK Meteor.
Svou skupinu jsme začali zápasem proti týmu Brandýs nad Labem, už když hráči z tohoto týmu nastupovali na hřiště, bylo jasné, že utkání nebude snadné, neboť většina z Brandýských kluků převyšovala naše hráče o půl hlavy . Bojovný výkon celého našeho týmu, ale znamenal solidní remízu 0 : 0.
            Druhý zápas turnaje, s papírově slabší Čechií Dubeč, dopadl 1 : 0 pro Tempo. Kluci podávali stabilní výkony a po prvním vstřeleném gólu získali větší jistotu ve hře.
Zápas se Slavií byl plný očekávání, Matyáš předvedl v bráně perfektní výkon, obrana i zajištěný střed hřiště fungoval. Do útoku se pustil Dan Michl a Sebík Ling, což přineslo vstřelený gól a radost pro všechny z Tempa. Zápas byl odpískán za stavu 1 : 0 pro Tempo.
Poslední zápas ve skupině byl s naším tradičním rivalem Admirou. Tento zápas byl klíčový pro naše další postavení ve skupině, prohra by znamenala třetí místo, remíza druhé a vítězství by přineslo první místo v naší turnajové skupině. Naši kluci bojovali jako lvi a dokázali ustát tlak Admiry a akce Patrika Běšťáka s Petrem Hodoušem přinesla pěkný gól. Tempo porazilo Admiru a vyhrálo svou  skupinu.
Boj o medaili byl opravdovou bitvou, hráči ze Zelenče, kteří poté vyhráli celý turnaj, měli výborně sehraný útok a dobrého brankáře. Naši kluci poprvé neuhlídali svou nulu a zápas jsme prohráli 5 : 0.
V boji o celkové třetí místo jsme se opět potkali s našimi dobrými známými z Brandýsa , což některé kluky trápilo a měli obavy, jak zápas dopadne. K velké přípravě na zápas patřila i změna trenéra v rozestavění hráčů a pořádná motivace. Po pár minutách zápasu se s buldočí silou opřel do míče Dan a aniž to kdokoliv čekal, padl vítězný gól pro Tempo. Poté se hrálo o každou minutu, cílem bylo neinkasovat a udržet nulu. Byly to nervy, ale podařilo se vyhrát.
Závěrem je nutné pochválit všechny hráče týmu, vynervované rodiče a vyzdvihnout práci trenéra a asistentů. Speciální ocenění patří Matyášovi Vágnerovi, jenž kromě jednoho zápasu udržel svou bránu bez vstřeleného gólu, toto ocenění potvrdil i pořadatel turnaje, jenž našemu brankáři udělil cenu za nejlepšího brankáře turnaje.
 
Asistence : Ling, Michl, Běšťák
Střelci : Michl, Kvasnička, Hodouš, Ling
Tempo : Matyáš Vágner, Filip Snížek, Vojta Panc, Ondra Filip, Milan Mudra, Lukáš Radimský, Matyáš Havlíček, Sebastian Ling, Petr Hodouš, Patrik Běšťák, Jakub Kvasnička, Daniel Michl
 
Autor : Sylva Lingová