Jdi na obsah Jdi na menu
 


STŘÍBRO Z PARDUBIC

25. 5. 2010
Turnaj v Pardubicích byl netradiční především v tom, že jsme se na něj vydali již o den dřív a kluci si mohli užít společný pobyt v hotelu a strávit spolu kousek „ nefotbalového času“. Cesta z Prahy byla klidná, jedinou nepříjemnosti byla průtrž mračen, jenž nás na silnici zastihla, ale pomalou jízdou a zodpovědností jsme ji dokázali zvládnout. Hned po odložení tašek na pokojích ( a dokouknutí konce hokejového zápasu proti Švédům ) jsme se vydali do starobylého centra Pardubic na výstavu angličáků. Zámek se myslím klukům moc líbil, vévodil zážitek z pávů, jenž se volně po nádvoří a parku pohybovali a naparovali se, jak se sluší. Pro nás jako doprovod byla akce horší, neb pár pavích jedinců zůstávalo v zámeckém příkopu, což byl pro kluky jasný signál vylézt na zámecké zdi, aby je lépe viděli. Zvládli jsme to, nikdo v příkopu neskončil a ani paví péra ptákům neubyly. Večer v hotelu utekl bez potíží, kluci vyluxovali talíř s kaší a řízkem a pak si hráli na svých pokojích. Nedobrovolně museli ukončit zábavu a jít do pelíšků, neb byli neúnavní a být na nich, byla by večerka až k ránu.
            Ráno jsme rychle zvládli zabalení tašek a snídani, takže jsme nakonec na hřišti byli dřív než jsme plánovali. Prvním soupeřem byla Mladá Boleslav. Stav 1 : 0 zajistil gólovou akcí Dan Michl, poté nás skvělým výkonem od jistých dvou míčů v síti zachránil Matyáš Vágner . 2 : 0 nastalo po spolupráci Matyáše Havlíčka a Sebastiana Linga, ale tento stav netrval dlouho a vylepšené soupeřovo skóre na 2 : 1 přineslo větší tlak a nakonec i dramatický závěr, v kterém podržel tým Ondra Filip a Vojta Panc.
            Zenit Čáslav jsme nakonec porazili 4 : 1. Tři úspěšné střely patří Danymu Michlovi a jedna Péťovi Hodoušovi. Velkým bojovníkem byl ale Filip Snížek, jenž byl tentokrát v útoku a prověřoval Čáslavskou obranu na sto procent. Jeho tlak byl až tak nepříjemný, že si vysloužil od protihráčů nehezký faul. Tentokrát by si svůj gól opravdu zasloužil, i když mu do sítě nepadl.
 Třetí duel s týmem Pardubic začal pěknou sólovou akcí Vojty Pance, jenž se ze své pozice obránce urval až před brankoviště, kde byl sice faulován, ale jeho záměr dát gól a ukořistěný míč dotáhl Ondra Filip. ( 1 : 0 ) Druhý a poslední zápasový bod přidal Sebík Ling.
Poslední zápas ve skupině byl proti FC Chlumec nad Cidlinou. Byť klukům ubývali síly, vyhráli jsme jej 1 : 0 a ze skupiny jsme šli z krásného prvního místa ( asistence Sebastian Ling – gól Daniel Michl ).
Po výborném obědě ( Kluci opět chtěli řízek a kaši. ) jsme se pustili do boje o medailová místa. Soupeř – Jablonec nad Nisou - byl zkušený tým a tak jsme očekávali, jakým směrem se vše bude vyvíjet. Výborný byl náš rychlý náskok, neboť po střele Dana jsme už v první minutě vedli 1 : 0. Zaskočení protihráči nám výhru nedali sice zadarmo, ale na vsítění míče se nezmohli a tak výhra 3 : 0 znamenala postup do finále ( střelci: 2 : 0 Dan, 3 : 0 Sebík ).
Ve finále jsme opět potkali hráče z FC Mladá Boleslav, jenž se během turnaje rozehráli a předváděli pěkný fotbal. Začátek nám opět přál, Dan překonal pár vteřin po začátku Boleslavského gólmana a stav 1 : 0 kluky povzbudil. Pak přišlo vyrovnání na 1 : 1 a minutu před koncem zápasu zvýšil soupeř na 2 : 1. Zápas byl vyrovnaný, kluci se snažili, ale neměli dostatek sil. Plno zážitků a pozdější večerka na většinu z nich určitě doléhala. Každopádně druhé místo v Pardubickém turnaji znamenalo úspěšné zakončení celé víkendové akce. Nedá mi nakonec všechny kluky pochválit, neboť pobyt v hotelu i vše ostatní zvládli výborně. Maminky, nebojte se, soustředění určitě perfektně zvládnou!
 
Tempo : Matyáš Vágner, Matyáš Havlíček, Daniel Michl, Milan Mudra, Lukáš Radimský, Sebastian Ling, Patrik Bešt´ák, Ondra Filip, Petr Hodouš, Vojta Panc, Filip Snížek
Doprovod : Veronika Hodoušová, Sylva Lingová, Petr Hodouš, Lukáš Michl, Martin Havlíček, Radek Bešťák
Pořadí v turnaji
1. FK MLADÁ BOLESLAV
2. FC TEMPO PRAHA
3. TESCOMA ZLÍN
4. FK JABLONEC
5. CHLUMEC NAD CIDLINOU
6. FK PARDUBICE A
7.AFK CHRUDIM
8. ZENIT ČÁSLAV
9. FK PARDUBICE B
Autor: Sylva Lingová