Jdi na obsah Jdi na menu
 


PROTI STARŠÍM JSME OBSTÁLI

22. 3. 2010
            Na turnaji dne 20.3. jsme doplnili stavy a zařadili jsme se tak k týmům hráčů narozených v roce 2002. Naši kluci byli s některými soupeři velikostně k neporovnání, ale jak už víme, vzrůst a výška hráče není to hlavní a také jsme se mohli utěšovat i tím, že to není poprvé, co se kluci s většími a staršími soupeři setkají.
            Na začátek nás nečekal zrovna nejlehčí soupeř v podobě týmu FC Jižní Město. Prvních deset minut zápasu jsme měli ale jasně více šancí a byli jsme před soupeřem o krok napřed. Při první akci Sebastiana Linga a Matyáše Havlíčka se zrodil náš první gól, při jejich druhé akci tečovaná tyč brány, další akce už bohužel neměly to štěstí a soupeř nám pomalu unikal. Rychlé, tvrdé a vysoké střely nakonec přinesly protihráčům vítězství 3 : 1.
            Do druhého zápasu proti FC Vršovice jsme naskočili bez přestávky. Začátek se nám opět vydařil a soupeře jsme pěkně trápili. Pěkná sólová akce Dana Michla znamenala stav utkání 1 : 0 pro FC Tempo. Vyrovnání Vršovických přišlo až po chybě našeho brankaře, kterého stresovalo vykopávání z brány, uvědomoval si, že nesmí při výkopu překopnout půlku, uvědomoval si číhající soupeře a nechal se těmito okolnostmi nad míru rozhodit. Konečný výsledek utkání 2 : 1 byl ve znamení pochybností o sobě a nejistot ve vlastní schopnosti.
            Zápas Tempo A ( tj. Tempáci narození 2002 ) a Tempo B pomalu vracel našemu brankáři formu, byt´ jsme jej nakonec prohráli 2 : 0, Patrik Běšták předvedl, že umí chytit i soupeřovi „ tutovky“ mířící na naší bránu. Oba góly jsme dostali po kopání protihráčů z rohu hřiště a ukázali nám naši opakující se slabinu. Je fakt, že druhý gól, inkasovaný dvě vteřiny před koncem zápasu trochu zamrzí.
            Koncovka turnaje přinesla utkání s týmem z Byšic , dobrým znamením byly dvě pěkné akce Dana Michla a Petra Hodouše, které jen s velkým štěstím pro Blšanské nepřinesly gól. Poté, jako by se situace opakovala, udělal chybu soupeřův gólman, rozehrál našemu hráči Matyášovi Havlíčkovi a ten správně zareagoval a opětoval gól do jeho brány. FC Tempo : Blšany 1 : 0.
            V celkovém pořadí turnaje získali naši hráči čtvrté místo a mnoho zkušeností z bojů se staršími a dovednostně zralejšími hráči.
Střelci : 2 Matyáš Havlíček, 1 Daniel Michl
 
Tempo : Patrik Běšták, Ondra Filip, Filip Snížek, Matyáš Havlíček, Petr Hodouš, Vojta Panc, Daniel Michl, Sebastian Ling
 
Autor :Sylva Lingová