Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZLATO A STŘÍBRO Z DOMÁCÍHO TURNAJE

22. 2. 2010
 
Dne 20.2.2010 pořádalo Tempo venkovní turnaj pro hráče narozené po 1.1.2003. První oteplení přineslo příjemnější pobyt mimo halu, především doprovod fotbalistů tolik nemrzl, ale zároveň tající sníh znepříjemňoval kvalitu hrací plochy a hlavně rohy a okraje„ umělky“ byly malý rybník, v kterém se špatně hrálo.
MPC vytvořila ze svých hráčů dva týmy, které pro lepší orientaci nazveme A a B. Tým A nastartoval akci hned v prvním zápase. Dubeč, s kterou jsme se již několikrát potkali, odcházela z pole s prohrou 4 : 1. Tři góly Dubečskému gólmanovi nasázel Dany Michl a jedním zvýšil naše skóre Sebastian Ling. Celkově byla znát naše herní převaha, protihráči, byť většího vzrůstu než my, neměli dostatečné fotbalové dovednosti, aby nás porazili.
Druhý zápas týmu A, jenž pískající rozhodčí nazval „ bratrovraždou “, neměl takové   „ grády “, neboť kluci už vědí, co je tým. Proti sobě hráli v klidu a technicky, pomalu se otrkávali. Konečný výsledek 3 : 1 pro tým A zajistil především Dan Michl, jenž dal všechny tři góly. Čestný gól pro tým B zachránil Matyáš Havlíček.
Třetím soupeřem „ Áčka “ byla Admira, jíž se kromě soupeřů z Tempa v turnaji dařilo. Hned od začátku hry se započalo dynamicky, tlak na vítězství byl znát. Středem pozornosti Admiry se brzy stal náš nejlepší útočník, na kterého byl nasazen jeden Admirácký hráč, aby ho hlídal. Dan, kterému pár akcí nevyšlo a navíc byl neustále pronásledován, zvyšoval svou rvavost, což pro nás přineslo jednu dobře proměněnou penaltu a konečný výsledek 5 : 2. Zápas s Admirou byl nejen pro hráče ale i pro naše fandy zkouškou nervů. K dokreslení celé situace ještě nutno zmínit to, že naši kluci v poli vůbec nestřídali a soupeř z Admiry střídal neustále své dvě „ pětky “, což dodává našemu vítězství ještě větší lesk.
Poslední zápas týmu A proti soupeři z Rakovníku potvrdil naše síly. Výsledek 7 : 3 pro nás zvyšoval šance na medailové ocenění a klukům svítala naděje na zlato. Za vstřelené míče do soupeřovi brány můžeme poděkovat Vojtovi Pancovi ( 2 góly ), Sebíkovi Lingovi a za zbývajících pět Danečkovi Michlovi.
Tým B začal svou turnajovou kariéru proti týmu Admiry, naštěstí se nenechal tímto soupeřem zastrašit a dlouho se po ránu neprobouzel, což někdy bývá naším zvykem. Rozhodující gól nám přinesla akce Petra Hodouše a Tomáše Klímy, který krásně zakončil a nastolil pro nás dobrých 1 : 0. Vyrovnání přinesl soupeři až nařízený trestný kop a skóre 1 : 1. Kluci nenechali remízu dlouho kralovat a asistence Ondry Filipa dopomohla Péťovi Hodoušovi ke zvýšení na 2 : 1 pro naše barvy. Poslední gól tohoto zápasu dával Ládík Runanin a bylo odpískáno za stavu 3 : 1 pro FC Tempo.
Po vzájemném zápase s Áčkem čekalo Béčko utkání s Rakovníkem. Králem střelců v tomto zápase byl Petr Hodouš, jenž dal tři góly našeho týmu. Čtvrtým gólem zakončil Ládík Runanin . Tempo B – Rakovník 4 : 0.
Na závěr turnaje nás čekala Dubeč, čekalo se na výsledek hry, jenž rozhodoval o případných medailových pozicích. Kluci hráli s jistotou, každý se snažil dostát své fotbalové pozici a pokrýt svůj kousek hřiště. Konečná výhra 1 : 0 nás všechny potěšila, svůj další gól si nadělil Péťa Hodouš. Jak se zmínil náš sobotní „ vůdce “ týmu B, Zbyněk Radimský, malou chybičkou tohoto týmu bylo málo útočníků, ale i tak si kluci poradili a obsadili krásné druhé místo turnaje. O kousek je předběhl jen náš druhý tým, který si odvezl z turnaje zlato.
Tempo   A : Patrik Běšták, Vrla Filip, Panc Vojta(2), Krýda Pavel, Dan Michl(15), Sebastian Ling(2)
Tempo B : Matyáš Vágner,Matyáš Havlíček(1), Hodouš Petr(5), Runanin Ladislav(1), Tomáš Klíma(1), Ondra Filip, Lukáš Radimský
Autor: Sylva Lingová