Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPANILÁ KLADENSKÁ JÍZDA

16. 5. 2010

 

Turnaj SK Kladno - 15.5. 2010
 
 Po pátečním vytrvalém dešti , kdy jsme odložili utkání Mini Cupu s Admirou a po několika telefonátech z Kladna jsme jeli na turnaj vybaveni i sálovkama , kdy v případě nepříznivého počasí by jsme turnaj odehráli v tělocvičně. Naštěstí se počasí umoudřilo a celý den nepršelo a dokonce několikrát vykouklo sluníčko. Na Kladně nás přivítal nádherný rovný a hustý pažit, kde je radost hrát fotbal. Hrálo se ve dvou skupinách po 5 účastnících , pak o umístění. 1x 18.minut.
 
Tempo – Kladno A 5:0
 Na úvod turnaje nás čekal výběr domácích borců. Do utkání jsme vstoupili na nás až nečekaně raketově a jedna hezčí akce střídala druhou a tak jsme již v 6.minutě vedli 4:0
po brankách Matyáše Havlíčka (as. Petr Hodouš),Dana Michla , Sebíka Linga (as.Dan Michl) a Petra Hodouše (as.Matyáš Havlíček). Takto zaskočení domácí se jen pomalu dostávali do hry a v druhé polovině utkání i začali zaměstnávat naší obranu , ale ta fungovala bez sebemenšího zaváhání. Do konce utkání přidal po pěkné přhrávce Marka Ondiče pátý gól Sebík Ling.
 
Tempo – Braník  3:0
 Naším druhým soupeřem byl nám dobře známý soused z Prahy mužstvo ABC Braník . Braník proti nám uplatňoval   kombinaci „zónové a osobní „ obrany .  Tím jsme se nenechali zaskočit a  po brankách Matyáše Havlíčka (as.Sebík Ling) a Sebíka Linga (as.Matyáš Havlíček) jsme vedli ve 3. minutě 2:0. Pak se hra odehrávala ve středu hřiště  bez větších šancí na obou stranách. V 16. minutě se pro obránce Braníku objevil nečekaně nalevo Dan Michl a po krásné narážečce s Petrem Hodoušem zvýšil na konečných 3:0 pro Tempo.
 
Tempo – Králův Dvůr 6:0
 Dalším soupeřem byl starý dobrý známý z ligy na Meteoru  Králův Dvůr. Zde jsme čekali na první branku až do 4 minuty , kdy zatáhl po pravém křídle míč Dan Michl a přihrávkou našel před brankou Matyáše Havlíčka pro kterého nebyl problém otevřít skóre. V 8. minutě pak svým typickým způsobem využil přihrávku Dana Michla Patrik Bešťák. Patrik zůstal při velké chuti a v 10. minutě zvýšil po přihrávce Marka Ondiče již na 3:0. V 16. minutě předvedli dvě akce jako přes kopírák nahrávající Matyáš Havlíček a zakončující Dan Michl.
Na konečných 6:0 završil po přihrávce Petra Hodouše Patrik Bešťák a zkompletoval tak svůj hattrick.
 
Tempo – SK Slaný 6:0
  Úvod posledního utkání ve skupině  patři útočné dvojici Patrik Bešťák a Dan Michl , kdy si kluci navzájem přihráli na gól a ve 3 .minutě jsme vedli 2:0. V 6 minutě po nahrávce Marka Ondiče zvyšoval naše vedení  Sebík Ling. V 8 minutě zvyšoval již na 4:0 Marek Ondič (as.Matyáš Havlíček). Pak jsme zamíchali posty v sestavě (útočníci na beku a beci v útoku) a chvíli nám trvalo než se kluci srovnali. V 15 minutě „bek“ Dan Michl sebral míč útočníkovi a vydal se směrem k soupeřově brance  a když nikdo nejevil snahu ho zastavit tak zvýšil naše vedení na 5:0. V poslední minutě ještě Vojta Panc našel nádherně Sebíka Linga , který uzavřel konečný účet zápasu na 6.0 pro Tempo.
 
Tempo - Český Lev Beroun 4:0
 
 V semifinále nás čekal  druhý tým skupiny A Beroun. Soupeř hned z rozehrávky dostal míč k našemu brankáři Matyášovi Vágnerovi a ten zareagoval velmi pohotově a výkopem našel Dana Michla , který s přehledem otevřel skóre. Než se soupeři vzpamatovali z úvodní branky utekl Dan po straně a přihrávkou našel číhajícího Matyáše Havlíčka a ve 2 .minutě jsme vedli 2:0. Pak jsme byli neustále hosty na soupeřově polovině a další branku se nám podařilo přidat v 7 minutě kdy po přihrávce Petra Hodouše navýšil naše vedení na 3:0 Dan Michl. Po dalším zamíchání sestavou se prosadil po přhrávce Vojty Pance Sebík Ling a dal tak zápasu konečnou podobu 4:0.
 
Tempo – Kladno A 4:1
 Ve finále nás čekal  náš úvodní soupeř , který v semifinále překvapivě vyřadil do té doby suveréna druhé skupiny pražskou Duklu. Utkání jsme začali jak jsme nejlépe mohli a po dnes již typické akci Dan Michl potáhl míč po pravé straně a  před bránou již čekal na přihrávku Matyáš Havlíček a otevřel skóre 1:0. Pak se hra přelévala ze jedné strany na druhou . Soupeř nás na chvíli zatlačil na naší polovinu , ale zde fungovala skvělá obrana se svým dirigentem a neúnavným bojovníkem Vojtou Pancem , kterého doplňovali Milan Mudra a Sebík Ling.
Z tohoto chvilkového sevření nás vysvobodila vynikající přihrávka Sebíka Linga na rozběhnutého Dana Michla a ten se dnes nemýlil 2:0. Soupeři docházeli síly a tak Dan Michl dokončil svůj finálový hattrick , vždy po nahrávce Petra Hodouše. Kluky jako by vedení 4:0 trochu uchláchlilo a taky byla již znát únava tak dovolili soupeři dvě minuty před koncem korigovat stav na konečných 4:1.
 
Závěrem bych chtěl  říci , že kluci si dnes za předváděnou kombinační hru to zlato opravdu zaslouží. Navíc Vojta Panc byl po právu vyhlášen nejlepším hráčem FC Tempo a Dan Michl vystřílel pro náš tým zlatou kopačku pro nejlepšího střelce turnaje. Dalšími vítězi na tomto turnaji byli naši fanoušci (rodiče) , kterým tímto děkuji za podporu týmu. A poslední největší dík patří naší zapisovatelce Kristýně Pancové za skvěle zpracované data k jednotlivým utkáním i když to neměla někdy vůbec jednoduché . (hlášení asistencí od tatínků :-) ).
 
 
Sestava ,branky a nahrávky: Matyáš Vágner 0+1, Vojta Panc 0+2, Milan Mudra, Sebastian Ling 5+2, Petr Hodouš 1+6, Matyáš Havlíček 5+5, Patrik Bešťák  5+1 , Marek Ondič 1 +3, Daniel Michl 11+6.

Pořadí týmů v TURNAJI      
1.FC TEMPO PRAHA      
2.SK KLADNO MODRÝ    
3.FK DUKLA PRAHA      
4.ČL. BEROUN      
5.SK KLADNO BÍLÝ      
6.SK SLANÝ      
7.FK KRÁLŮV DVŮR      
8. FK HOSTIVICE      
9.ABC BRÁNÍK      
10.FK LOUNY

Autor: Lukáš Michl