Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZLATO Z BRANÍKU

2. 11. 2009
Za pátečního jasného počasí proběhl další turnaj v Bráníku. Naše mladší přípravka C - kluci narození 2003 – byli zastoupeni jedenácti hráči z týmu. Vzhledem k tomu, že se původně přihlášená Admira z turnaje odhlásila, čekaly nás čtyři zápasy.
            Prvním soupeřem byl tým Sparty A, s nímž  jsme se nedávno potkali na Spartě a věděli jsme, že máme šanci vyhrát. Celkově byla hra obou týmů vyrovnaná, naštěstí dvojice Ling – Michl dokončila v sedmé minutě utkání svou akci vstřeleným míčem do brány Sparťanského gólmana. Krátce po našem úspěchu zabránil jasnému gólu brankář Matyáš Vágner, který perfektně zareagoval a zvládl vykrýt vysokou a dobře mířenou střelu. Spadlý míč chtěl do naší brány ještě dorazit další Sparťanský útočník, ale obránci Filip Snížek a Milan Mudra skvěle podrželi svého brankaře. Další nadějné šance Lukáše Radimského, Dana Michla a Sebastiana Linga, které se v tomto zápase zrodily, bohužel nevyšly, ale i tak výhra 1 : 0 pro Tempo byla dobrá.
            Druhé utkání, tentokrát proti Spartě B, začalo hned v první minutě pěkným gólem Dana Michla. V tomto zápase jsme měli více příležitostí a celkově herní převahu. Jedinou šancí Sparty B byla ve třinácté minutě střela do tyče naší brány. Naši hráči neměli poté ve svých akcích štěstí. Dobrá příležitost zvýšit naše skóre nastala Kubovi Kvasničkovi, Filipovi Snížkovi a Danovi Michlovi, jehož druhou střelu do brány soupeře rozhodčí, prý z důvodu faulu, neuznal. Tempo : Sparta B tedy nakonec 1 : 0.
            Překvapivým pro nás byl tak trochu třetí zápas proti FK Blšany, ten jsme nezahájili dobře a v druhé minutě jsme inkasovali první gól. Naštěstí krátce poté vyrovnal Ládík Runanin a s velkou radostí střelil svůj první gól v sezóně. Další minuty zápasu probíhaly v oboustranném tlaku, perfektní práci odvedl Filip Snížek, který minimálně odpočíval a bránil naší bránu ze všech sil. Jednadvacátá minuta zápasu nám bohužel přinesla další míč do brány a nakonec i konečné skóre zápasu tj. : 2 : 1 pro Blšany.
            Ve 14 hodin nás čekal poslední zápas proti pořádajícím. FC Braník, s kterým jsme se utkali, byl do celého turnaje počítán jen částečně, neboť z důvodu nemoci nezvládl postavit svůj tým a tak hráli v jeho řadách i hráči starší. Převaha dříve narozených byla jasně znát, kluci bojovali a nenechávali se odradit neustálým strkáním protihráčů. Hvězdou tohoto zápasu byl Filip Snížek, který se z pozice obránce neuvěřitelně rychle dokázal dostat před bránu a dát gól, Filip i několikrát zachránil střely, jenž by jasně končily v naší bráně. Konečný výsledek 3 : 1 pro nás sice znamenal prohru, ale ze všech týmů turnaje jsme se ,, starším Bráníkem“ uhráli nejlepší skóre.
            Na turnaji v Bráníku jsme skončili na prvním místě a získali zlaté medaile, z čehož měli kluci obrovskou radost. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen náš Matyáš Vágner. Kluci : ,, Gratulujeme .“
Tempo : Matyáš Vágner, Filip Snížek, Petr Hodouš, Jiří Vondrášek, Matyáš Havlíček, Jakub Kvasnička, Milan Mudra, Ladislav Runanin, Lukáš Radimský, Dan Michl, Sebastian Ling
Autor:Sylva Lingová