Jdi na obsah Jdi na menu
 


JARNÍ LIGA METEORU - ZÁVĚR

7. 6. 2010
Jarní liga – poslední část
V sobotu se odehrálo poslední kolo jarní ligy, do kterého naši kluci nastupovali s jednobodovou ztrátou na vedoucí Duklu. Cíle byly dva, být o jedno místo lepší než Dukla a pokusit se vyhrát dnešní turnaj. Hned první zápas svedly oba týmy proti sobě. Znalí našich ospalých úvodů jsme se obávali o výsledek. Naši kluci vlétli do zápasu jako hejno sršňů a během úvodních minut zaskočili soupeře mnoha šancemi. Všechny bohužel vyzněly naprázdno. 2x se ocitl ve vyložené šanci Dan, ale netrefil. Potom Sebastian i Petr Hodouš nedokázali zakončit do soupeřovi brány. Hrálo se prakticky na jednu bránu a kluci z Dukly chvílemi jen odkopávali míče. Až po polovině zápasu se soupeř po rohu dostal ke střele, která jen velmi těsně minula naší bránu. Už to vypadalo na remízu , naštěstí zde byla trojice  Péťa Hodouš – Dan Michl - Sebastian Ling. Prvně jmenovaný na půli zabojoval , posunul na Dana, jehož sraženou střelu dopravil Sebastian do soupeřovi brány a rozhodl o tom, že důležité vítězství bylo naše 1:0.
Druhý zápas proti ČAFC byl o něco příjemnější. Do první šance se dostal Míša Michlík , ale než efektními poskoky oběhl míč bylo po šanci. Chvilku na to si Dan Michl se Sebíkem Lingem tak dlouho překáželi,až se soupeř zmocnil míče a slibnou šanci překazil . To Sebastiana zdravě naštvalo , zabojoval a předložil míč zpět Danovi. Ten nezaváhal a bylo to 1 : 0. Po úvodním gólu dvakrát krásně zabojoval Péťa Hodouš . První akci zakončil Patrik Bešťák ,druhá skončila mimo.2:0. Stále jsme měli převahu, ale kluci i přes neustálé pokřiky od trenéra byli nějak mimo. Při přímém kopu Petra Hodouše se míč potuloval kolem soupeřovi branky , ale nikde nikdo , zejména Matyáš Havlíček postával u tyče zcela bez zájmu o hru. V dalším průběhu zvýšil úsilí a předložil Péťovi Hodoušovi „ tutovku „ 3:0. Stále to byl takový ospalý výkon útočící na zdravotní stav trenéra, který neustále mohutně organizoval hru. Sebastian Ling několikrát převedl, že se nebojí používat hlavu nejen k  myšlení , ale i odehrání míče, zejména když při soupeřově akci vyhlavičkoval míč z naší brány.  Poslední branku utkání dal Dan Michl po nahrávce Pavla Krýdy. Celý zápas trefně okomentovala Filipova maminka „ klukům se hrálo hezky, jen trenér se trápil.“
Proti Meteoru nic nového, vlažný výkon, marná snaha trenéra o hru, vyrovnaný průběh a šťastný konec pro nás. Po vykopnutí Matyáše Vágnera dal jediný gól zápasu Patrik Bešťák 1:0.
Zato zápas s Brandýsem byl útokem na nervovou soustavu. Kluci začali vlažně a trenér se uklidňoval pomocí akupresury nohou. Sundal boty, snad aby je nemohl použít jako motivační pomůcky pro probuzení týmu. Zaspali jsme začátek a po přímém kopu to bylo 0:1. To byla jedna ze slabších chvilek brankáře Matyáše Vágnera , který se na míč letící k jeho pravé tyči koukal a koukal a koukal  . Pomalu ale jistě se kluci začali probouzet a pouštěli se do soubojů. I přes šance na obou stranách to vypadalo na první prohru dnešního turnaje . Do konce chybělo jen málo času, když Péťa Hodouš  předložil „ tutovku „ Sebastiánu Lingovi a ten ranou k tyči zajistil cenný bod. Celý tým zlepšenou hrou ukázal svou sílu  a zejména v obraně na sebe upozornil Ondra Filip, jehož výkon vyvrcholil v posledním zápase proti Královému Dvoru. Ten začal opravdu skvěle. Diváci ještě nestihli dosednout a ti co se zdržely neviděli. Dan Michl rozehrál na Sebastiana Linga a ten nekompromisně zavěsil 1:0 . Soupeř se snažil , zejména hráč s číslem 3 / který byl o hlavu větší / jim dělal velké problémy. Dan Michl po samostatné akci zvýšil na 2:0 a po pár minutách připravil šanci pro Péťu Hodouše bylo to 3:0. Navíc Filip Snížek a zejména Ondra Filip svou bojovností eliminovali soupeřova hráče č. 3 a v poklidu dohrávali s vědomím, že turnaj vyhrajeme. Patrik Bešťák poslal do gólové šance Míšu Michlíka a bylo to 4:0. Závěrečná korekce soupeře na 4:1 už na našem celkovém vítězství nic nezměnila. Jelikož Dukla skončila v posledním turnaji až 4 získali naši borci cenné vítězství v celé JARNÍ LIZE !  Navíc se Dan Michl stal nejlepším střelcem s 32 góly.
 Všem gratulujeme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 Sestava                         A /G
Matyáš Vágner            1/0                               Patrik Bešťák       1/2
Fiip Snížek                   0/0                               Péťa Houdouš      2/2
Míša Michlík                 0/1                              Pavel Krýda           1/0
Ondra Filip                   0/0                              Dan Michl               3/3
Matyáš Havlíček          1/0
Sebastian Ling             1/3
 
Autor: Vladimír Ling