Jdi na obsah Jdi na menu

S BOHEMKOU SMÍRNĚ

10. 5. 2010

Bohemians 1905 – Tempo 1:1 (1:0)

Po překonání kopce k  Vítkovskému památníku jsme se mohli pomalu připravovat na zápas proti hráčům z Bohemians 1905. Na hřišti jsme byli všichni brzo, neboť jsme očekávali špatnou situaci s parkováním – což se i nakonec potvrdilo.
            Prvních patnáct minut zápasu přineslo výraznou převahu našeho týmu s výbornými  momenty v naší hře jako například několikeré otočení hry ze strany na stranu. V šestnácté minutě trefil Dan Michl tyč brány a osmnáctá minuta ukázala, že vše je možné, neb střela Sebastiana Linga trefila horní tyč brány a pak spadla kolmo dolů , aniž by se dostala za brankovou čáru. V devatenácté minutě se podařil hráčům soupeře jeden z prvních výpadů před naší bránu a po opakovaných nákopech ve velkém chumlu hráčů skončil míč v naší síti. Do přestávky jsme šli tedy oprávněně s malým pocitem nespravedlnosti a naštvání, neb 1 : 0 pro soupeře neodpovídalo podaným výkonům.
            Druhá půlka utíkala v duchu velkého tlaku, naši malí bojovníci si nechtěli nechat prohru líbit a zaslouženě ve 25 minutě vyrovnali na 1 : 1. Dorovnávací gól vypracoval Matyáš Havlíček, jenž si vybojoval míč a čaroval s ním až vyčaroval roh , ten skvěle rozehrál Péťa Hodouš a Matyáš ho zaslouženě dorazil do Bohemácké sítě. Zápas skončil za vyrovnaného skóre 1 : 1, byt´se větší část hry odehrávala na půlce soupeře a naši kluci hráli o větší kus líp. Velká pochvala za odehraný match patří všem hráčům a ještě větší Matyáši Havlíčkovi nejen za vstřelený gól ale za jeho nasazení po celou dobu zápasu. Jediným nešvarem v utkání bylo chování některých jedinců na střídačce, ale to jsme si hned po zápase vysvětlili a tak doufáme , že se to již nebude opakovat.
            Závěrečné penalty : 9 : 4 pro FC Tempo.
Tempo : Vágner Matyáš, Snížek Filip, Vojta Panc, Filip Ondřej, Runanin Ladislav, Lukáš Radimský, Maty Havlíček, Sebastian Ling, Hodouš Petr, Patrik Bešťák, Michl Dan, Ulihrach Tomáš

Autor: Sylva Lingová

Pohled na utkání od soupeře :
Bohemians 1905 - Tempo Praha - 1:1 (1:0)
V neděli 9.5.2010 jsme odehráli další soutěžní utkání MiniCupu, a to se soupeřem Tempo Praha. S kluky z Tempa, jsme se střetli den předem na poločasovém utkání v dolíčku. Ten jsme prohráli 1:0. Kluci tedy věděli proti komu budou hrát, a chtěli jim určitě prohru vrátit. Utkání začalo ve svěžím „Tempu“ a prvních 15 minut ukázal soupeř svoji velkou kvalitu a nic nám nedovolil. Hrál hru plnou přihrávek a naši svěřenci nevěděli jak na to reagovat. Poté jsme začali dříve přistupovat k hráčům, hrát více do míče, ale hlavně nahrávat si a tahat protiútoky po stranách. Tím se hra srovnala a začínali jsme mít trochu navrch. Po několika únicích po straně a následných rohových kopech, jsme ze skrumáže vytěžili první branku utkání, kterou vstřelil Kuba Hazuka. Na to soupeř ihned odpověděl nastřelenou tyčí a po špatném rozehrání míče od brány i nastřeleným břevnem. Avšak stav utkání po prvním poločase byl 1:0 pro nás. Druhý poločas utkání začal v podobném duchu, soupeř začal hrát svoji hru, my jsme se snažili útočit po stranách a bylo to celkem vyrovnané. Pak se však na našem týmu projevila únava z přílišného herního zatížení a obrana začala ztrácet koncentraci, kazila jednoduché míče a střed zálohy se nestačil vracet a obranu podporovat. Toho využil soupeř a po několika závarech před bránou a několika rohových kopech nám vstřelil vyrovnávací branku. Po té se hra opět srovnala a po několika šancích na obou stranách skončilo utkání 1:1. Domnívám se, že remíza je nakonec spravedlivá.