Jdi na obsah Jdi na menu

4. KOLO LIGY RODIČŮ
Zápas promarněných šancí
V neděli podvečer 21. 2. 2010 jsme se v předposledním kole Ligy rodičů utkali se Starší přípravkou B. Počasí konečně přálo a vzhledem k tomu, na co jsme z tréninků zvyklí, nám 4 stupně nad nulou připadali doslova jako „hic“, jen to hřiště místy připomínalo „rýžové pole“.
            Naši hráči se sešli v obvyklé sestavě, jen s několika změnami. Dočkat už se nemohl Vláďa Ling, ale jeho zranění z 2. kola LR zřejmě chtělo delší pauzu na zotavenou a po 10ti minutách musel ukončit své působení v tomto zápase. Ve druhém poločase odkulhal na střídačku Milan Klíma (koleno). Že bychom dohnali naši smutnou bilanci – co zápas, to zranění? Doufejme, že nic vážného. Ačkoliv chlapi bojovali ze všech sil, bylo znát, že nám chybí určitá jistota, organizace hry, chyběl nám hrající trenér Lukáš Michl.
            Ale k samotné hře. Jak bývá naším zvykem, naběhli jsme do utkání s bojovným nasazením již od první minuty, během chvilky jsme si vytvořili několik gólových šancí, ale nepodařilo se je proměnit. V 5. minutě byla naše nepřesnost střílení potrestána, 0:1. Dlouhé minuty jsme pak gól neviděli, hrál se ale hezký, velmi rychlý fotbal. Soupeř nám žádný balón nedaroval zadarmo, museli jsme si ho tvrdě vybojovat. Stálo nás to mnoho sil, které koncem zápasu trochu docházely, možnost střídání jen jednoho hráče k tomu také nepřispěla (bylo nás brzy jen 7). Před koncem poločasu (25. min.) jsme prohrávali již 0:2.
            Do druhé půlky utkání jsme po minutové přestávce nastoupili pozitivně naladěni s odhodláním dosavadní nepříznivý stav co nejrychleji změnit. Nesčetněkrát se nám nabízela šance skórovat, ale jakoby nám soupeřova brána byla malá, vždy jen těsně vedle či těsně nad, maximálně tyčka! Chybělo nám trochu štěstí a opět se potvrdilo pravidlo „nedáš, dostaneš“. V 38. min. zvýšil soupeř již na 0:3. Situace začínala být trochu nepříjemná, přece si nenecháme dát „kanára“! Ve 47. minutě prorazil soupeřovu doposud neprůstřelnou obrannou zeď Tomáš Panc, konečně gól, 1:3. Po zbytek zápasu jsme už soupeři nedovolili zavěsit míč do naší branky, čemuž svými zákroky velkou mírou přispěl také Zbyněk Radimský, který si ve druhém poločasu vyměnil místo s dosavadním brankářem Milanem Klímou. V 56. min. zopakoval svou akci Tomáš Panc a snížil na 2:3. Dostali jsme ještě několik šancí změnit stav, ale dnes to byl prostě zápas „promarněných šancí“.
            Za zmínku možná stojí i fakt, že někteří „tatínci“ soupeřova mužstva vypadají velmi mladě, jakoby nedávno oslavili sotva dvacítku. Ale je to jen naše nepotvrzená spekulace. Každopádně se nemáme za co stydět, byl to hezký zápas, jen ty góly, co nepadaly...  Máme ale ještě jednu možnost si to vynahradit v posledním, pátém kole LR, které se uskuteční 14.3. Čeká nás silný soupeř MPA. Tak hodně sil i štěstí!
Sestava: R. Bešťák, Milan Klíma, V. Ling, T. Panc (2), O. Pavlas, Z. Radimský, L. Runanin, P. Vágner.
Autor článku: Lenka a Pavel Vágnerovi.