Jdi na obsah Jdi na menu

Premiérový zápas v Lize rodičů
            V úvodu nového roku 2010 nás čekal premiérový zápas v Lize rodičů. V mrazivé neděli 10.1. jsme v desetičlenné „posádce“ čekali na soupeře – rodiče mladších žáků A. Chvíli jsme si krátili odhrabováním sněhu z hrací plochy, což ale vydrželo jen chvíli, jelikož po celou dobu hustě sněžilo. Proti nám dorazilo jen čtyřčlenné družstvo. Abychom mohli zahájit zápas, bylo nutné vypůjčit soupeřům dva hráče z vlastních řad. (Velký dík patří p. Z. Radimskému a p.Klímovi, kteří byli ochotni posílit soupeřovo družstvo).
            Naši natěšení hráči ochotní bojovat a vítězství obětovat i své zdraví již ale ve 2. minutě obdrželi první gól ( Z. Radimský hrající za soupeře). Ve 13. minutě náš hrající trenér, L. Michl, srovnal skóre na 1:1. Hra pokračovala, až na malé výjimky, v duchu naší herní převahy a v 19. minutě po zásluze R. Bešťáka jsme již vedli 2:1 a tímto výsledkem skončil i první poločas.
            Druhý třicetiminutový poločas jsme zahájili již na souvislé sněhové pokrývce. Opět ve 2. minutě ( neboli 32.) byl z rohového kopu (a opět Z. Radimský za soupeře) nastřelen náš brankář P. Vágner a míč skončil v naší síti, tedy 2:2.  O 11 minut později (43. min.) z rohového kopu R. Bešťáka zakončil akci nádhernou střelou „z voleje“ p. Ling, soupeřův brankář neměl šanci, vedeme 3:2. Naši hráči měli hru pod kontrolou a ve 47. minutě jsme zásluhou R. Bešťáka vedli již 4:2. Krátce před koncem zápasu odkulhal s bolavým kolenem na střídačku Václav Kvasnička. Doufejme, že nic vážného. Ještě čtyři minuty před hvizdem ukončujícím hru , skončil míč za zády našeho brankáře (gól p. Klíma hrající za soupeře). Konečný stav na 5:3 upravil opět R. Bešťák.
            Na závěr bychom rádi poděkovali všem, kteří dorazili a byli ochotni hrát v husté chumelenici, mrazu a s velkým nasazením tak vybojovali naši první cennou výhru.
Sestava:  Bešťák, Klíma, Kvasnička, Langšádl, Ling, Michl, Panc, Radimský, Ruňanin, Vágner.
Příštím soupeřem, se kterým změříme v neděli 24.1. síly, bude Starší přípravka A. Těšíme se.

Autor: Lenka a Pavel Vágnerovi.